انجمن یاران سبز لرستان
تشکل مردم نهاد
 
 

 

 

اطلاعیه شماره (1)   

 

 

هشدار قانونی !  

 

 

 

 

 بدینوسیله به اطلاع میرساندانجمن های زیرهیچگونه ارتباطی 

 با شورای تشکل های  زیست محیطی استان لرستان نداشته 

 وهرگونه اظهار نظر از جانب افراد وابسته به آنها ، 

به عنوان موضع تشکل های زیست محیطی استان محسوب نمی شود . 

 

 

 

1-انجمن صیانت از بام خرم آباد  

 

 

2-انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست 

 

 

3-انجمن حامیان جنگل ها  


ارسال شده در تاریخ : پنج شنبه 3 بهمن 1392برچسب:, :: 1:35 :: توسط : بهرامی

در گفت‌وگو با فارس مطرح شد

اعتراض تشکل‌های زیست‌محیطی به شیوه مدیریت محیط زیست لرستان 

 

 

دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های زیست محیطی استان لرستان گفت: تشکل‌های زیست‌محیطی به شیوه مدیریت محیط زیست لرستان اعتراض کردند.

 

 

مهین طوسانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با تشریح وضعیت شکننده محیط زیست استان و پیامدهای آن بر محیط زیست انسانی و طبیعی گفت: متأسفانه طبق گزارش‌ها و اطلاعات ارسال شده از سوی همیاران محیط زیست هر روز شاهد نابودی و شکار گونه‌های ارزشمند جانوری در سطح استان هستیم که این مسئله در کنار آلاینده‌های محیط زیست و پسماندهای رها شده در محیط‌های طبیعی موجب بروز چالش‌های زیست محیطی در زیستگاه‌های حیات وحش استان شده است.

وی اضافه کرد: سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی استان به عنوان یک تشکیلات غیر دولتی همواره با احساس مسئولیت در قبال شرایط محیط زیست، در جهت تغییر نگرش مردم و مسئولان به این مقوله گام بر می‌دارند.

وی ادامه داد: انجمن‌های زیست محیطی استان بنابر رسالت خویش با رصد عملکرد اداره محیط زیست و سایر دستگاه‌های دولتی، نقش نظارتی خود را ایفا کرده و در راستای آموزش به اقشار مختلف مردم برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌کنند.

طوسانیان گفت: اعضای انجمن‌های زیست محیطی استان با استفاده از قابلیت‌های موجود در ساختار تشکیلاتی خود، در مواقع اضطراری مثل آتش‌سوزی‌های رخ داده در جنگل‌ها و مراتع، حضور یافته و در ایام و مناسبت‌های مختلف با اعلام فراخوان عمومی جهت امر مقدس درخت‌کاری در عرصه‌های داخل و خارج از شهرها و همچنین برای پاکسازی محیط زیست از پسماندهای برجای مانده اقدام می‌کنند.

وی با انتقاد از شیوه مدیریتی حاکم بر محیط زیست استان لرستان گفت: متأسفانه با وجود همه تلاش‌های انجام گرفته از جانب انجمن‌ها، ولی تاکنون تعامل سازنده‌ای از سوی مدیریت اداره محیط زیست با تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی استان صورت نپذیرفته و هیچ اقدام مثبتی در جهت پاسخگویی و برطرف نمودن دغدغه‌های مطرح شده ‌همیاران محیط زیست اجرا نشده است.

دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های زیست محیطی استان لرستان تصریح کرد: با توجه به رویکرد غیرتعاملی اداره محیط زیست نسبت به تشکل‌های زیست محیطی، بر همین اساس تمامی انجمن‌های مردم نهاد با اعتراض به نحوه عملکرد این دستگاه، تا اطلاع ثانوی از برگزاری هر گونه نشست با مدیرکل محیط زیست لرستان امتناع ورزیده و از این پس تمام مکاتبات و مسائل مربوط به این حوزه را با مهندس هوشنگ بازوند استاندار لرستان و دکتر ابتکار ریاست سازمان حفاظت محیط زیست کشور مطرح می‌کنیم.

در ادامه رئیس هیئت مدیره انجمن زیست محیطی بلوط لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد گفت: تشکل‌های شهرستان‌های دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز با ارسال نامه‌هایی به سازمان حفاظت محیط زیست کشور، خواستار رسیدگی سریع مسئولان این سازمان به وضعیت اسفناک محیط زیست استان لرستان و منطقه حفاظت شده اشترانکوه شده‌اند.

الوندیان افزود: بدون شک وظیفه اصلی اداره محیط زیست، حراست و حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری در اکوسیستم‌های موجود در استان است و در این رابطه باید جلوی واقعه را پیش از وقوع آن گرفت، نه اینکه همه چیز را به دست تقدیر و سرنوشت سپرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن بلوط لرستان با تقدیر و تشکر از هم‌صدایی و یکپارچگی تشکل‌های استان در مباحث مختلف محیط زیست گفت: در اعتراض به وضعیت به وجود آمده، اعضای این انجمن نیز در هیچ نشستی با اداره‌کل محیط زیست لرستان حضور پیدا نمی‌کنند.


ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392برچسب:, :: 16:25 :: توسط : بهرامی

قطعنامه نشست هم اندیشی تشکل های زیست محیطی استان لرستان   11 / 9 / 1392

1-  با عنایت به نشست هم اندیشی  تشکل های زیست محیطی 9 استان      زاگرس نشین که در تاریخ 25 / 5 / 1392 در شهرستان خرم آباد برگزار گردید ، اعضای تشکل های زیست محیطی استان لرستان خواستار پیگیری  و اجرای مفاد این قطعنامه از سوی ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی و سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی استان می باشند . 

2-اعضای تشکل های مجوزدار زیست محیطی استان ، خواستار پیگیری و برخورد قانونی مسئولان استانداری و فرمانداری های استان لرستان با متخلفین و افراد سود جویی که تحت عنوان انجمن های بدون مجوز ،  درصدد فریب افکار عمومی و سوء استفاده از حسن نیت مسئولان استان و کشور برآمده اند هستند .

3-نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان خواهان نظارت و اجرای دقیق مقررات وزارت کشور  در خصوص مراحل اخذ پروانه فعالیت ، استعلامات و ثبت قانونی در ادارات ثبت و اسناد و درج آگهی تأسیس توسط متقاضیان تشکیل انجمن های زیست محیطی در روزنامه رسمی کشور می باشند .  

4-طبق مدارک مستند، بیشتر موارد تخریب جنگل ها به علت تجاوز وارده کشاورزی ،  راه سازی و استفاده از معادن سنگ به عرصه طبیعت وارد می شود، مدیران در قبال اعتراض این نهاد های مردمی تاکنون تعامل و همکاری نداشته و اصولا ٌ پاسخگو نمی باشند ، بنابراین جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا مدیران استان را به وظایف قانونی وهمکاری با نهاد های مردمی موظف نمایند .


ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 17 دی 1392برچسب:, :: 23:34 :: توسط : بهرامی

کارگاه آموزشی کاشت بلوط و شناخت پدیده زوال

به همت انجمن یاران سبز لرستان کارگاه آموزشی شناخت گونه بلوط ، در سالن کنفرانس شرکت مخابرات شهر خرم آباد برگزار شد .

در این کارگاه دکتر نامداری ضمن تشریح وضعیت بیماری خشکیدگی بلوط و پیامد های ناشی از این پدیده بر روی جنگلهای استان ، در خصوص نحوه کاشت بذر بلوط به روشهای مختلف توضیحاتی را بیان نمود.

در ادامه این نشست آقایان پیرمحمدی ، قنبری ، افشاریان ، بهرامی ، قربانی ، پیرحیاتی از انجمن یاران سبز و الوندیان از انجمن بلوط لرستان و خانم همتی از گروه کوهنوردی یافته و خانم ها گودرزی ، هاشمی ، رحمتی ، جعفرنژاد از انجمن یاران سبز به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود درباره راهکارهای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استان پرداختند.  

 

 


ارسال شده در تاریخ : یک شنبه 15 دی 1392برچسب:, :: 22:32 :: توسط : بهرامی

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

درباره وبلاگ
به وبلاگ من خوش آمدید
آخرین مطالب
آرشيو وبلاگ
پیوندهای روزانه
نويسندگان
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان انجمن یاران سبز لرستان و آدرس yaranesabz.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 34
بازدید دیروز : 10
بازدید هفته : 72
بازدید ماه : 118
بازدید کل : 1771
تعداد مطالب : 14
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1